Petice za zvýšení trestů za vraždu

4. října 2018 v 18:28 | Spravedlivý soudce |  Proč to píši
Dobrý den,
podepište prosím mou petici za zpřísnění trestů za vraždu, tak jak stanovuji v článku vražda.
Důvody, proč požaduji zvýšit tresty jsou uvedeny jednak v mé petici, tak v článcích trestní zodpovědnost, vražda a smysl trestu.
Nízké tresty mají své prokazatelné oběti. Prokazatelné proto, že ve spravedlivém státě dbajícím na životy lidí, by byli ti vrazi ve vězení Například teprve třináctiletou Eliška (více zde) nebo padesátiletou esoteričku z České Lípy, kterou umlátil muž, který v minulosti dostal neuvěřitelně směšných čtrnáct let vězení, které byly ještě zkráceny, za umlácení teprve dvanáctiletého chlapce!
Ještě uvedu další důvody, proč je třeba za vraždu zvýšit tresty, který jsem ještě nikde neuváděl.
Nejvíce vražd ročně je v Brazílii. Právě Brazílie neumožňuje doživotní věznění ani trest smrti. Nemám v úmyslu trest smrti podporovat, jelikož je riskantní kvůli justičním omylům a smrt nevinného je strašlivé riziko stejně zrůdné, jako vražda a navíc u popravčích může rozvíjet agresivní chování nebezpečné jiným lidem. Ale trest smrti má srovnatelný efekt jako doživotí, ať už efekt odstrašující, tak efekt pro ochranu společnosti od trestaného. Tudíž lze oba tresty srovnat. Například v Číně se za vraždu udílí trest smrti a v Británii vždy doživotí, v Japonsku trest smrti nebo doživotí. Právě v těchto státech je minimum vražd a patří mezi státy s nejmenším množstvím vražd. Naopak v počtu vražd na počet obyvatel vévodí Salvador, Honduras a Venezuela (zdroj:Wikipedie) a ani jeden z těchto států doživotní věznění neumožňuje.
A tento obrázek https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/8e/LifeSentenceMapNew.svg V červeně označených státech je možné doživotí, v modře označených není možné a v zeleně označených je možné pouze u mužů.

Mým cílem je ochrany životů každého z nás. Lidé by si měli uvědomit, že obětí vraždy se mohou stát i oni sami nebo jejich blízcí. Lidský život je jedna z nejvyšších a nejdůležitějších hodnot a tudíž jí je třeba chránit nejvíce, jak je možné a bezpečné.

Proto, pokud se mnou souhlasíte, prosím podepište mou petici.

https://www.petice24.com/zpisnni_trest_za_vradu?s=55666581Můžete hlasovat buďto skrytě a nebo zveřejnit své jméno. Záleží na vás. Nad tlačítkem podepsat je možnost, jestli chcete svůj podpis zveřejnit nebo ne.
Pokud se mnou sympatizujete, tak mi můžete napsat na email fjfgj@post.cz
Můžete mi navrhnout jakoukoliv změnu trestního zákona a nebo se mi můžete na cokoliv týkající se trestního práva zeptat.
Po podpisu petice vám na email, který uvedete, přijde mail, v němž bude odkaz, na nějž budete muset kliknout, aby se váš podpis započítal.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 blechov blechov | 10. října 2018 v 15:32 | Reagovat

S těmi tresty je to složité, ale nedokáži se smířit s tím, že někomu, kdo s rozmyslem zavraždí člověka, může soud určit třeba sedm osm let (případně s amnestií méně) a hledí se na něho jako by byl málem svatý. Jako na Brajvika v Norsku. Život za život je příliš, už pro možné omyly, ale kdo s rozmyslem zabije nevinného, ten by měl být ze společnosti svobodných občanů vyloučen napořád.

2 spravedlivysoud spravedlivysoud | Web | 10. října 2018 v 23:34 | Reagovat

[1]: Děkuji ti moc. Máš naprosto moudré názory. Za úkladnou vraždu bych dával automatické doživotí takřka vždy, pokud v případu není významná polehčující okolnost (například když je obětí někdo, kdo pachatele v jeho dětství znásilnil nebo vrah blízké osoby, pokud je vražda pod nátlakem, nebo pokud někdo ze soucitu zabije starou nemocnou manželku, která s tím souhlasí). Je neuvěřitelné, že zrůda, která dokáže zabít jiného člověka, může být na veřejnosti, přitom ochrana společnosti je to hlavní. Podepsal jsi petici?

3 Eliss Eliss | Web | 11. října 2018 v 21:48 | Reagovat

Ahoj, děkuji za komentář, rozhodně petici podepíši, jdu na to! :)

4 spravedlivysoud spravedlivysoud | Web | 11. října 2018 v 21:54 | Reagovat

[3]: Nemáš vůbec zač. Já ti děkuji. Je úžasné se s větším množstvím lidí snažit o ochranu společnosti.

5 Romča Romča | Web | 11. října 2018 v 22:44 | Reagovat

Jdu podepisovat taky si nemyslím, že za vraždu by měl být člověk odsouzen jen tak krátce..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama