Nevinní umírají a spravedlnosti se nedočkají

21. října 2018 v 12:52 | Spravedlivý soudce |  Proč to píši
Základní úlohou státu je udržet své občany v bezpečí, jenže o to se současný stát příliš nedrží. Když bude úkladný vrah vědět, že po dopadení ho potká jedině doživotí, tak si to většinou rozmyslí. Dnes však může zrůda dostat doživotí jen v těchto případech a to navíc musí znalec říct, že možnost nápravy neexistuje nebo je jen velmi snížená. Mezi námi běhají tisíce propuštěných vrahů a jejich příští obětí můžete být i Vy nebo Vaše děti.

Současný trestní zákon je neefektivní a kriminalitě účinně nebrání. Kdo zavraždí někoho, krom případů jmenovaných v odkazu může dostat maximálně dvacet let. Když si někdo v parku počíhá na Vaší patnáctiletou dceru, sestru nebo Vás, a ubodá jí, tak i přesto, že je vysoce nebezpečný, dostane "trest" mezi dvanácti a dvaceti roky. Málokterý zavražděný se dočká spravedlnosti. A Evropská "unie" dokonce zakázala trest odnětí svobody na doživotí bez možnosti podmínečného propuštění. Tudíž i někdo, kdo brutálně zavraždí padesát dětí, může žádat o podmínečné propuštění a pokud znalec řekne, že byl napraven, tak bude propuštěn.
Z hlediska trestního práva by nám měla být příkladem Velká Británie, kde vrazi dostávají většinou doživotí nebo trest kolem třiceti let.


Zákonodárci (například Pelikán) argumentují tím, že ve věznicích není dostatek místa. Jenže ve Spojených Státech je kolem 150 000 doživotně vězněných a místo tam pro ně mají. Kdyby se v Česku zavedlo automatické doživotí za vraždu dítěte, sexuální vraždu a vraždu úkladnou bez polehčujících okolností, tak by zde zda,ema nebylo tolik doživotně vězněných na počet obyvatel jako ve Spojených státech. Na druhou stranu je pravdu, že to v USA s tresty mnohdy přehánějí. Například doživotí pro šestnáctiletou dívku, které bodla zrůdu, která jí nutila k prostituci, je naprosto nemístné a kruté.
Ale zrovnatak je kruté propouštění zrůd, které se děje v Evropě. Většina vrahů má za sebou trestní záznam.
V předchozím článku si můžete přečíst další argumenty, proč je nezbytné úkladné vrahy zavírat na doživotí.

Pokud chcete situaci v naší zemi změnit, podepiště prosím petici https://www.petice24.com/zpisnni_trest_za_vradu?s=55666581
Po podpisu petice vám na email, který uvedete, přijde mail, v němž bude odkaz, na nějž budete muset kliknout, aby se váš podpis započítal.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama