Říjen 2018

Petr Mokriš dostal 15 let za loupežnou vraždu a po propuštění ubil muže

30. října 2018 v 22:43 | Spravedlivý soudce |  Proč to píši
Jak jsem již uvedl, za vraždu a obecně za závažné násilné trestné činy jsou velmi nízké tresty, které mnohdy nezajišťjí ochranu společnosti. Za vraždu jsou tyto sazby a já se snažím o zavedení těchto. Kdyby platily trestní sazby, které stanovuji v petici, tak by se druhá vražda tohoto muže vůbec nestala, jelikož by již za tu první měl automatické doživotí. Jenže naše zákony si lidského života evidentně přiliš neváží.

Tato zrůda, jménem Petr Mokriš zavraždila v roce 1993 teprve 21 letou ženu, která měla před sebou celý život. Nalákal jí k sobě domů, kde jí bestiálně zavraždil za účelem jí oloupit. Čtyřikrát jí bodl do krku a následně uškrtil. Jedná se jednak o vraždu loupežnou, druhak značně krutou a za třetí o vraždu úkladnou bez polehčucjících okolností, což jsou případy vražd, za něž by mělo automatické doživotí, jednak kvůli odstrašení pachatele a především pro následnou ochranu společnosti.

I dle psychologů byl Mokriš vysoce nebezpečný, přesto dostal jen směšných 15 let. Ano, dostal 15 let za předem naplánovanou vraždu mladé dívky. Během výkonu "trestu" opakovaně napadal stráže a vyhrožoval jim a mlátil spoluvězně. Před propuštěním opět psychologové konstatovali, že je nebezpečný. V roce 2009 byl propušten. Po té byl několikrát trestán, například jako fanoušek se rval na fotbalovém utkání.

Již v roce 2012, pouhé tři roky od propuštění za první vraždu, umlátil k smrti jiného bezdomovce, když je oba stařenka pozvala na polévku. Stařenka se z toho psychicky zhroutila a brzy na to zemřela.

Tento propuštěný vrah umlátil člověka a to jen kvůli aroganci našich zákonů. Je jasné, že smrt bezdomovce nevyvolá příliš emocí, ale je to škoda lidského života, který vyprchal jen kvůli našim zákonům. Ubitý muž je další, koho mají naše zákony na svědomí.

Ani tentokrát se zákonodárci nepoučili. Čin byl označen za těžké ublížení na zdraví s následkem smrti, za což Mokriš dostal 16 let. Tudíž v šedesáti letech bude propuštěn a jeho příští obětí se můžete stát i vy.

Pětkrát trestaný pedofilní násilník Hryščenko unesl dvě děti

28. října 2018 v 21:47 | Spravedlivý soudce |  Proč to píši
Pokud se mnou souhlasíte a chcete mě podpořit, podepište petici a po podpisu petice vám přijde email, v němž bude odkaz, na nějž je třeba kliknout, aby podpis platil.

A teď k tématu článku. Jak jsem již mnohokrát uváděl, tak jsou tresty obecně nízké, což ohrožuje životy a zdraví lidí (1, 2, 3). V tomto případě to platí dvojnásob.
Většina z vás asi slyšela o únosu třináctileté Jany a jejího šestnáctiletého kluka Dana do garáží na Střekově v Ústí nad Labem. Únos provedla bestie jménem Zdeněk Hryščenko. Čin si předem naplánoval, upravil garáž tak, aby ven pronikalo co nejméně zvuku, připravil v ní pokojíček a garáž vybavil číselným zámkem. Oba mladé lidi si vyhlédl u rybníka a se zbraní v ruce je donutil nastoupit do auta a pak je uvěznil v garáži. Po deseti dnech byli na základě šifry v dopisu od chlapce nalezeni. Oba museli přežít nepředstavitelné utrpení, zejména psychické. Kdyby například pachatel zkolaboval, tak by oba možná zemřeli.
Všemu se ale dalo zcela jednoduše zabránit, což však naše zákony neumožňují. Hryščenko se v roce 2003 pokusil o únos dvou zhruba šestiletých holčiček, za což dostal 8,5 roku, ale po čtyřech letech byl podmínečně propuštěn. Za takovýto čin by měl dostat alespoň dvacet let a poté by měl být držen v ochranném léčení. Mezi lidi by měl být propuštěn jedině pokud by podstoupil kastraci nebo pokud by byl smrtelně nemocný. U obdobných sexuálních násilníků je pravděpodobnost recidivity velká, přesto se je zákonodárci neštítí propouštet. I dle psychologů šlo o nebezpečného člověka, přesto byl propuštěn.
V současném trestním zákoně žádný trestný čin únosu není. Únos se klasifikuje jen jako obyčejné zbavení osobní svobody. Tedy tahle zrůda byla trestána dle stejného paragrafu, jako někdo, kdo v afektu během hádky zamkne svojí manželku a po chvíli ji pustí. Za zbavení osobní svobody hrozí dvě léta až osm let, tudíž je možná i pouhá podmínka. 5 až 12 let v závažnějším případě. V odkazu uvádím odkaz na současné trestní sazby za zbavení osobní svobody. Takže i za únos dítěte je maximální trest 12 let vězení, a to jen pokud vyvolal psychické nebo fyzické útrapy a stejně tak i za znásilnění dítěte,i přesto že recidivita těchto lidí je velká.
Tentokrát dostal šestnáct let, což však zákon umožňuje jen vzhledem k tomu, že se obdobného činu dopustil již v minulosti. Byla mu nařízena léčba, kterou bude muset po skončení trestu odnětí svobody podstoupit, takže je naděje, že se již mezi lidi nedostane a čin nezopakuje. To však ale mělo nastat již dávno.

Na závěr bych uvedl, jaké tresty za únos stanovuji já:

§ Únos

(1) Kdo jiného násilím nebo hrozbou násilí nebo jiné těžké újmy nutí
a) po delší dobu
b) s následkem újmy na zdraví
c) pro usnadnění jiného trestného činu
opustit určité místo nebo se na určité jiné místo přesunout, bude potrestán odnětím svobody na čtyři léta až patnáct let.
(2) Kdo spáchá čin uvedený v odstavci 1 se sexuálním motivem nebo za účelem spáchání jiného zločinu nebo usnadnění zločinu jinému, bude potrestán odnětím svobody na dvanáct až čtyřicet let
(3) Odnětím svobody na patnáct až čtyřicet let bude potrestán, kdo spáchá čin uvedený v odstavci 1 nebo 2 na osobě mladší osmnácti let
a) za účelem vydírání jiného
b) se sexuálním motivem
(4) Odnětím svobody na osmnáct až padesát let nebo na doživotí bude potrestán, kdo spáchá čin uvedený v odstavci 2 na osobě mladší patnácti let
(5) Za trestný čin únosu jsou trestně zodpovědné osoby starší dvanácti let.

"Napravený" propuštěný vrah zavraždil 11 žen jen proto, že byl propuštěn

26. října 2018 v 22:45 | Spravedlivý soudce |  Proč to píši
Jak jsem psal v mých předchozích článcích (http://spravedlivysoud.blog.cz/1810/nevinni-umiraji-a-spravedlnosti-se-nedockaji a http://spravedlivysoud.blog.cz/1810/petice-za-zvyseni-trestu-za-vrazdu a http://spravedlivysoud.blog.cz/1809/vrazda), tak jsou tresty za závažné zločiny nízké, díky čemuž nejsou odstrašující a společnost není od pachatelů dostatečně chráněná, jelikož takřka vždy jsou jednou propuštěni. Kdo jiného úmyslně usmrtí, zvláště pokud si to předem naplánuje, by již nikdy neměl chodit mezi lidmi, což se dnes děje bohužel jen velmi výjimečně. Ochrana společnosti je to nejdůležitější a naše zákony ji většinou nezajišťují.

Teď Vám uvedu jeden případ, který se stal. Možná starším z Vás něco říká jméno Jack Unterweger. Byla to rakouská bestie a sériový sexuální vrah, který zavraždil dvanáct žen. Poprvé byl odsouzen v 16 letech a od té doby pravidelně dostával několik měsíců vězení a to většinou za sexuální útoky. Přestože to byl nebezpečný sexuální deviant a jak je známo, činy těchto lidí se postupně stupňují, tak nikdy nedostal delší trest, což by se přesně tak stalo i dnes v Česku.
V roce 1974 bestiálně uškrtil teprve osmnáctiletou dívku, za což dostal doživotí, přičemž ve vězení se stal populárním spisovatelem. Oběvovaly se i petice a později i demonstrace za propuštění této bestie. Ano, lidé demonstrovali za propuštění vraha bezbranné osmnáctileté dívky. 23.5. 1990 byl soudem propuštěn.

Po necelých čtyřech měsících od propuštění 14. září brutálně zavraždil v Praze ženu. Poté zavraždil deset dalších a to v Rakousku i v Los Angeles a během soudu spáchal sebevraždu. Nikdo si nedovede představit, jak všech jedenáct žen kvůli této zrůdě a lidem, kteří za její propuštění protestovali, trpělo.

V Česku však tohle může nastat kdykoliv a nejsou k tomu potřeba žádné demonstrace, ale dnešní směšný trestní zákon to přímo nařizuje. Podívejte se, jaké jsou dnes směšné tresty za vraždu a i tam, kde je uvedeno výjimečný trest, může být trest nad 20 let nebo doživotí udělen jen, pokud soudní znalec řekne, že možnost nápravy je vyloučena nebo velmi ztížená. A u Unterwegera psychologové také potvrdili jeho nápravu.

Prosím, uvědomte si, že naše mírné tresty za závažné zločinu ohrožují životy každého z nás. Pokud to chcete změnit, podepište prosím mnou petici za automatické doživotí za úkladnou vraždu bez polehčujících okolností, sexuální vraždu a vraždu dítěte. Po podepsání Vám přijde mail na emailovou schránku, kterou uvedete a v mailu bude odkaz, na který musíte kliknout, aby se váš hlas vůbec započetl.

Vyjádřeme svůj názor

21. října 2018 v 13:12 | Spravedlivý soudce |  Proč to píši
Většinu Čechů se současnými směšnými tresty nesouhlasí, přesto se proti tomu nekonají žádné demonstrace. Lidem sice vadí, že mezi nimi běhají volně vrazi, přesto málokdo s tím něco dělá. Z davu vystoupil například Jeroným Tejc, který chce zavést doživotí za úkladnou vraždu, nebo Jan Šínágl, který na svém webu prohlásil to samé nebo Luděk Kvapil, starosta Kmetiněvsi, který usiluje o snížení trestní odpovědnosti zejména za závažné zločiny.

Důvody, proč toto píši, jsou uvedené v ostatních článcích na mém blogu. Naprostá menšina vrahů může dostat doživotí. Trest za vraždu musí být řádně odstrašující, úkladný vrah musí být jednou pro vždy separován od společnosti. Země, které jsou na prvních příčkách v počtu vražd, nemají ve svých zákonech doživotní vězení ani trest smrti. Trest smrti nepodporuji jen kvůli riziku justičních omylů, ale jeho účinek je obdobný doživotnímu věznění.

Naprostá většina vrahů má zápis v trestním rejstříku dávno před vraždou. Vrah, který dostane doživotí, již na 99% nemůže nikomu ublížit, za to propuštěný ano. Když Poláci propustili bestii Trynkiewicze, která zavraždila čtyři děti, tak se mnozí rodiče v Polsku i v okolí třásli strachem. Jenže nemuseli by, kdyby tato bestie byla jednou pro vždy ve vězení.
V Česku dostala bestie za ukopání dvanáctiletého chlapce 14 let. Chlapci zrušil následovných třeba 70 let života a navždy poznamenal životy jeho sourozenců, rodičů, prarodičů, bratranců, sestřenic, tet, strýců, přátel, kamarádů, kamarádek, spolužáků, spolužaček... a bestie byla o tři roky dříve propuštěna brzy po propuštění ukopala zhruba padesátiletou ženu. Bohudík spáchla sebevraždu, takže teď opravdu již nikomu neublíží.

Jack Unterweger je případ na celý samostatný článek. Brzy ho také napíši
O třináctileté Elišce, která zemřela jen kvůli naším zákonům nechránícím společnost, jsem již psal.

Za správný příklad, kdy lid ukáže mocným, aby mezi nimi neběhali vrazi a jiní extrémně závažní násilníci uvedu případ, co se stal v Maroku. Španělská bestie Galván v Maroku znásilnil jedenáctiletou dívku a dostal naprosto spravedlivých třicet let vězení (v Česku by mu nehrozilo více než 12, přestože recidivita je u těchto pachatelů vysoká) a španělský král Juan Carlos během návštěvy Maroka předal marockému králi seznamy vězněných Španělů a požádal o jejich propuštění. Marocký král ani netušil, že král Španělska požádal o propustění takové bestie, a tak ho propustil. Po propuštění vypukly po celém Maroku demonstrace. V Česku nikdy nepropukli demonstrace a to ani po vraždě dítěte. Marocký král Muhammad VI. nechal případ přezkoumat a milost pro bestie Galvána zrušil. Španělský král se choval přesně dle Evropského pseudohumanismu, za to marocký král si brzy uvědomil svojí chybu a společnost ochránil. Tímto nechci marocké zákony kompletně obhajovat, v Maroku hrozí až dvě léta vězení za nevěru, což rozhodně správné není. Jen chci uvést, jak lid umí ukázat pravdu tak, aby se i k mocným dostala a rozhodli spravedlivě a to ve státě, kde si krále lidé nezvolili. U nás, kde jsou politici voleni lidem, se něco takového ještě nepodařilo. A to Maročané jednali jen kvůli znásilnění dítěte. V Evropě by to bylo nemyslitelná i po vraždě dítěte.

Kdyby jsme se zachovali stejně, tak by mohli být zákony, alespoň částečně zlepšeny a oběti by se dočkali spravedlnosti a mnohem více vrahů by dostalo doživotí.

Pokud mě chcete v mé snaze podpořit, podepiště mou petici https://www.petice24.com/zpisnni_trest_za_vradu?s=55666581
aby sexuální vrazi, vrazi dětí a úkladní vrazi bez polehčujících okolností a další obdobně zrůdní vrazi dostávali automatické doživotí.
Po podpisu petice vám na email, který uvedete, přijde mail, v němž bude odkaz, na nějž budete muset kliknout, aby se váš podpis započítal.

Nevinní umírají a spravedlnosti se nedočkají

21. října 2018 v 12:52 | Spravedlivý soudce |  Proč to píši
Základní úlohou státu je udržet své občany v bezpečí, jenže o to se současný stát příliš nedrží. Když bude úkladný vrah vědět, že po dopadení ho potká jedině doživotí, tak si to většinou rozmyslí. Dnes však může zrůda dostat doživotí jen v těchto případech a to navíc musí znalec říct, že možnost nápravy neexistuje nebo je jen velmi snížená. Mezi námi běhají tisíce propuštěných vrahů a jejich příští obětí můžete být i Vy nebo Vaše děti.

Současný trestní zákon je neefektivní a kriminalitě účinně nebrání. Kdo zavraždí někoho, krom případů jmenovaných v odkazu může dostat maximálně dvacet let. Když si někdo v parku počíhá na Vaší patnáctiletou dceru, sestru nebo Vás, a ubodá jí, tak i přesto, že je vysoce nebezpečný, dostane "trest" mezi dvanácti a dvaceti roky. Málokterý zavražděný se dočká spravedlnosti. A Evropská "unie" dokonce zakázala trest odnětí svobody na doživotí bez možnosti podmínečného propuštění. Tudíž i někdo, kdo brutálně zavraždí padesát dětí, může žádat o podmínečné propuštění a pokud znalec řekne, že byl napraven, tak bude propuštěn.
Z hlediska trestního práva by nám měla být příkladem Velká Británie, kde vrazi dostávají většinou doživotí nebo trest kolem třiceti let.


Zákonodárci (například Pelikán) argumentují tím, že ve věznicích není dostatek místa. Jenže ve Spojených Státech je kolem 150 000 doživotně vězněných a místo tam pro ně mají. Kdyby se v Česku zavedlo automatické doživotí za vraždu dítěte, sexuální vraždu a vraždu úkladnou bez polehčujících okolností, tak by zde zda,ema nebylo tolik doživotně vězněných na počet obyvatel jako ve Spojených státech. Na druhou stranu je pravdu, že to v USA s tresty mnohdy přehánějí. Například doživotí pro šestnáctiletou dívku, které bodla zrůdu, která jí nutila k prostituci, je naprosto nemístné a kruté.
Ale zrovnatak je kruté propouštění zrůd, které se děje v Evropě. Většina vrahů má za sebou trestní záznam.
V předchozím článku si můžete přečíst další argumenty, proč je nezbytné úkladné vrahy zavírat na doživotí.

Pokud chcete situaci v naší zemi změnit, podepiště prosím petici https://www.petice24.com/zpisnni_trest_za_vradu?s=55666581
Po podpisu petice vám na email, který uvedete, přijde mail, v němž bude odkaz, na nějž budete muset kliknout, aby se váš podpis započítal.

Petice za zvýšení trestů za vraždu

4. října 2018 v 18:28 | Spravedlivý soudce |  Proč to píši
Dobrý den,
podepište prosím mou petici za zpřísnění trestů za vraždu, tak jak stanovuji v článku vražda.
Důvody, proč požaduji zvýšit tresty jsou uvedeny jednak v mé petici, tak v článcích trestní zodpovědnost, vražda a smysl trestu.
Nízké tresty mají své prokazatelné oběti. Prokazatelné proto, že ve spravedlivém státě dbajícím na životy lidí, by byli ti vrazi ve vězení Například teprve třináctiletou Eliška (více zde) nebo padesátiletou esoteričku z České Lípy, kterou umlátil muž, který v minulosti dostal neuvěřitelně směšných čtrnáct let vězení, které byly ještě zkráceny, za umlácení teprve dvanáctiletého chlapce!
Ještě uvedu další důvody, proč je třeba za vraždu zvýšit tresty, který jsem ještě nikde neuváděl.
Nejvíce vražd ročně je v Brazílii. Právě Brazílie neumožňuje doživotní věznění ani trest smrti. Nemám v úmyslu trest smrti podporovat, jelikož je riskantní kvůli justičním omylům a smrt nevinného je strašlivé riziko stejně zrůdné, jako vražda a navíc u popravčích může rozvíjet agresivní chování nebezpečné jiným lidem. Ale trest smrti má srovnatelný efekt jako doživotí, ať už efekt odstrašující, tak efekt pro ochranu společnosti od trestaného. Tudíž lze oba tresty srovnat. Například v Číně se za vraždu udílí trest smrti a v Británii vždy doživotí, v Japonsku trest smrti nebo doživotí. Právě v těchto státech je minimum vražd a patří mezi státy s nejmenším množstvím vražd. Naopak v počtu vražd na počet obyvatel vévodí Salvador, Honduras a Venezuela (zdroj:Wikipedie) a ani jeden z těchto států doživotní věznění neumožňuje.
A tento obrázek https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/8e/LifeSentenceMapNew.svg V červeně označených státech je možné doživotí, v modře označených není možné a v zeleně označených je možné pouze u mužů.

Mým cílem je ochrany životů každého z nás. Lidé by si měli uvědomit, že obětí vraždy se mohou stát i oni sami nebo jejich blízcí. Lidský život je jedna z nejvyšších a nejdůležitějších hodnot a tudíž jí je třeba chránit nejvíce, jak je možné a bezpečné.

Proto, pokud se mnou souhlasíte, prosím podepište mou petici.

https://www.petice24.com/zpisnni_trest_za_vradu?s=55666581Můžete hlasovat buďto skrytě a nebo zveřejnit své jméno. Záleží na vás. Nad tlačítkem podepsat je možnost, jestli chcete svůj podpis zveřejnit nebo ne.
Pokud se mnou sympatizujete, tak mi můžete napsat na email fjfgj@post.cz
Můžete mi navrhnout jakoukoliv změnu trestního zákona a nebo se mi můžete na cokoliv týkající se trestního práva zeptat.
Po podpisu petice vám na email, který uvedete, přijde mail, v němž bude odkaz, na nějž budete muset kliknout, aby se váš podpis započítal.